روغن مخلوط گلشهد، ماست و شیر را در دمای محیط قرار دهید. کره را در ظرفی بریزید، شکر را اضافه کنید و با همزن برقی ۳ تا ۴ دقیقه بزنید تا خوب ترکیب شود. وقتی مواد یکدست شدند و بافت یکنواختی پیدا کردند، شیر را اضافه کنید و هم بزنید تا مایع کاملا صاف شود. سپس ماست را هم اضافه کنید و با دور تند همزن ۱ تا ۲ دقیقه دیگر هم بزنید تا بافت آن یکدست شود.
آرد الک شده را به همراه بیکینگ پودر و نمک مخلوط کنید. برای رنگ و طعم بهتر مافین شکلاتی، یک یا دو قاشق پودر کاکائو را جایگزین ۱ یا ۲ قاشق از آرد کنید.
آرد را کم کم روی مواد الک کنید و با همزن بزنید تا به خوبی با مواد ترکیب شود. در این مرحله، تخم‌ مرغ‌ها را در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم می‌زنیم تا سفید و حجیم شود. به میزان دلخواه مقداری وانیل بریزید تا عطر آن به داخل مواد برود. سپس مخلوط تخم مرغ را به مواد اضافه کنید هم بزنید تا کاملا یکدست شود. دور ظرف را مدام با لیسک دورگیری کنید.
شکلات را به روش بن ماری روی بخار کتری ذوب کرده و روی مواد بریزید و هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند و یک بافت کاملا خمیری مانند را تشکیل دهد. سپس قالب کاغذی کاپ کیک را داخل سینی فر قرار دهید و دو سوم آن را از مخلوط کیک پر کنید و سپس به سلیقه و مقدار دلخواه‌تان روی آن‌ها شکلات چیپسی بریزید.
سپس سینی را در فری که از قبل گرم شده، به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید و دما را روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و اجازه دهید مافین‌ها به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه خوب بپزند.
بعد از پخت مافین‌های شکلاتی، سینی را از فر خارج کرده و اجازه دهید تا به دمای محیط برسد. در صورت تمایل، روی آن‌ها را با خامه، گردو، فندق، پسته، بادام یا تکه‌های توت فرنگی تزیین کنید.
نوش جان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *